facebook
A- A A+
  • 3.jpg
  • asos1.jpg
  • asos2.jpg
  • biznes.png
  • krotoszyn.jpg
  • logo-kolor-01.jpg
  • technologie.png
  • turystyka.png
  • zespol_slider2.jpg

 Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Nowoczesnych Technologii zaprasza do udziału w projekcie „Szkoła Animatorów Nowoczesnych Technologii”.

Głównym celem działań realizowanych w ramach projektu jest wsparcie organizacji pozarządowych w usprawnieniu ich działalności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Podczas szkoleń i warsztatów zdobędziecie Państwo praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie mobilizowania zasobów NGO przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, poprawicie funkcjonowanie Waszej organizacji, zostaniecie objęci wsparciem doświadczonych trenerów, coachów i tutorów.                      
W ramach programu poznacie mobilne rozwiązania w zakresie pracy zdalnej, przetestujecie wybrane aplikacje mobilne usprawniające pracę zawodową.

 

W imieniu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję pt. "Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – teoria i praktyka". Wydarzenie to organizowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Obywatelska Wielkopolska” realizowanego przy współpracy z Związkiem Organizacji Sieć Współpracy Barka i Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych.

Konferencja odbędzie się dnia 16 grudnia 2014r. w Siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu przy ul. Św. Wincentego 6/9 (budynek B, aula im. Jana Pawła II), mapa: https://goo.gl/maps/3qSYA .

 
Podczas kursu poznasz techniki, dzięki którym Twoje zdjęcia nabiorą profesjonalnego charakteru.

"Kurs fotografii dla początkujących" jest pierwszym krokiem dla tych, którzy kochają fotografię, ale nie znają jeszcze możliwości jakie niesie ze sobą aparat cyfrowy.

 

 

 
W imieniu Stowarzyszenia Szkoła Liderów promującej aktywność społeczną w każdej dziedzinie, także w zakresie ochrony środowiska zapraszamy Was do udziału w warsztatach w ramach projektu "Niska Emisja 2014" oraz podjęcia wspólnych działań, dzięki którym nam, naszym dzieciom, naszym sąsiadom będzie żyło się zdrowiej.

 

Stowarzyszenie Szkoła Liderów przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, rozpoczyna nowy projekt związany z działaniami na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Niska emisja powstaje w trakcie spalania w piecach złej jakości węgla lub śmieci i wpływa bardzo negatywnie na zdrowie. To poważny problem stanowiący wyzwanie dla społeczności lokalnych i samorządów nimi zarządzających.

Jak istotna to kwestia, można zaobserwować po tym, co się dzieje aktualnie w Krakowie albo Zakopanem, gdzie poziom smogu, przekracza kilkakrotnie dozwoloną normę.  Niestety prędzej czy później ten problem dotknie także i pozostałe polskie gminy.

 

       
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie realizowane są warsztaty pt. „Konsultuj z pomysłem - aktywne techniki i narzędzia dla efektywnych konsultacji”. Warsztaty prowadzone są w ramach projektu realizowanego przez Fundację Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii w partnerstwie z Powiatem Krotoszyńskim.

 

Uczestnikami warsztatów są pracownicy administracji publicznej i przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Zajęcia prowadzone są metodami interaktywnymi, polegającymi na nauce poprzez poznawanie, doświadczenie i zdobywanie nowych umiejętności. Uczestnicy poznają proces komunikacji społecznej i interpersonalnej, podnoszą umiejętności posługiwania się technikami i narzędziami stosowanymi przy realizacji konsultacji społecznych. Warsztaty rozpoczęły się w styczniu i będą trwać do końca marca 2014 r.

X Festiwal BOSS Rozwój Kariera Sukces to wydarzenie skierowane do młodych ludzi, którzy mają wizję jak powinna wyglądać ich kariera zawodowa po ukończeniu szkół wyższych. Organizatorzy festiwalu BOSS chcą wskazywać alternatywne źródła rozwoju i zdobywania wiedzy, umożliwić spotkanie praktyków i specjalistów, którzy będą mogli rozwiać ich wątpliwości i wskazać właściwą drogę.

Organizatorom i pomysłodawcom przyświeca cel kształtowania przyszłej kadry zarządzającej polskimi przedsiębiorstwami i rynkiem pracy. Planowane są szkolenia podzielone na moduły: Inżynier IT, Marketing, Coaching, Business i start-up. 

Pracownik doświadczony, posiadający wiedzę i umiejętności, zmotywowany - osoby powyżej 55 roku życia mają swoje silne strony na rynku pracy! Mimo tego ich sytuacja na rynku pracy nie zawsze wygląda różowo. Zmiana tej sytuacji na lepsze to wyzwanie dla instytucji, organizacji i przedsiębiorstw.

Jak wspierać osoby powyżej 55 roku życia, by nie doświadczały wykluczenia na rynku pracy? Jak wykorzystywać ich potencjał i doświadczenie oraz rozwijać ich umiejętności? Odpowiedzią na to może być projekt ENSURE. Celem projektu ENSURE jest identyfikacja, zebranie oraz opracowanie metod i narzędzi służących do wykorzystania wiedzy, doświadczenia i umiejętności osób po 55 roku życia. 

W połowie kwietnia w Poznaniu odbywała się dziesiąta już edycja festiwalu BOSS skierowanego do ambitnych, planujących swoja karierę studentów. W trakcie festiwalu dzieliliśmy się ze studentami nasza wiedza i doświadczeniem. Przeprowadziliśmy dla nich szkolenia i dyskutowaliśmy o ekonomii społecznej, nowoczesnych technologiach i rozwoju swojej kariery zawodowej.

“Festiwal BOSS – rozwój, kariera, sukces”   jest największym i jedynym tego typu przedsięwzięciem realizowanym na polskich uczelniach. Jest to jednocześnie najstarsze przedsięwzięcie realizowane przez Studenckie Forum BCC,którego skala i zasięg z każdym rokiem powiększa się. W 2013 roku odbywać się będzie jego jubileuszowa X edycja, która swym zasięgiem obejmie 17 miast w Polsce, m. in. Poznań. 

Nowoczesne technologie są naszym sprzymierzeńcem w pracy. nie każdy jest informatykiem, warto więc poszukać prostych rozwiązań, które będą efektywne i jednocześnie korzystanie z nich nie będzie źródłem udręki. Jak wdrożyć nowoczesne technologie? Czy wiąże się to z kosztami? Co przyda się w codziennej pracy organizacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w trakcie spotkania doradczego 16 maja 2013.

Bezpłatne spotkanie doradcze odbędzie się w Centrum Bukowska o godzinie 14.00. Do udziału w spotkaniach zapraszamy przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej z terenu m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego.

Partnerzy

ilotati incead inedvtel ipuge irooti