facebook
A- A A+
  • 3.jpg
  • asos1.jpg
  • asos2.jpg
  • biznes.png
  • krotoszyn.jpg
  • logo-kolor-01.jpg
  • technologie.png
  • turystyka.png
  • zespol_slider2.jpg

 

W imieniu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję pt. "Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – teoria i praktyka". Wydarzenie to organizowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Obywatelska Wielkopolska” realizowanego przy współpracy z Związkiem Organizacji Sieć Współpracy Barka i Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych.

Konferencja odbędzie się dnia 16 grudnia 2014r. w Siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu przy ul. Św. Wincentego 6/9 (budynek B, aula im. Jana Pawła II), mapa: https://goo.gl/maps/3qSYA .

Temat ekonomii społecznej w wydaniu akademickim - 25 kwietnia 2013 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyło się seminarium "Ekonomia społeczna - możliwości rozwoju z wykorzystaniem narzędzi IT". Ekonomia społeczna jako klucz do rozwoju ekonomicznego i społecznego? Oczywiście!

W seminarium wzięli udział naukowcy z poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego, a także przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i fundacji Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii. W trakcie jego trwania prelegenci przedstawiali tematy m. in. takie jak związki samorządów z ekonomią społeczną, możliwość wykorzystania ekonomii społecznej w sektorze agroturystycznym, zagadnienie społecznej odpowiedzialności biznesu, planowania przestrzennego, a także przedstawienia portalu www.wces.pl czyli internetowego źródła wiedzy o ekonomii społecznej w Wielkopolsce. Seminarium pokazało jak duży potencjał tkwi w takich spotkaniach międzysektorowych i że o zastosowaniu ekonomii społecznej warto dyskutować na wielu obszarach.

 

Nowoczesne technologie to idealne narzędzia ułatwiające współpracę międzysektorową. W trakcie trwania projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności zachęcaliśmy do wykorzystania ich w praktyce i wdrożenia w swoich organizacjach. Swoimi doświadczeniami dzieliliśmy się w trakcie konferencji "Foresight - narządzie przyszłości?", która odbywała się 13 września 2012 roku w Poznaniu. 

Konferencja zorganizowana przez Instytut Zachodni i Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych odbyła się w Concordia Design i zgromadziła przedstawicieli świata naukowego i biznesowego dyskutujących o perspektywach współpracy pomiędzy nimi. W ten temat przewodni konferencji wpisywał się projekt WCES, który jest skierowany także do przedsiębiorców, a opracowane w jego ramach narzędzia informatyczne przydadzą się w codziennej działalności firm. Wystąpienie Joanny Kuchty - specjalistki ds. promocji i rekrutacji w projekcie WCES zatytułowane było "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności jako zintegrowany system wsparcia dla organizacji pozarządowych poprzez dostosowanie i upowszechnienie narzędzi IT". W jego trakcie zostały przedstawione założenia całego projektu, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości narzędzi IT i informatycznego wsparcia. Ważne było także pokazanie, że nowoczesne technologie są ważne dla sektora ekonomii społecznej, który potrzebuje rozwiązań dopasowanych do specyfiki swoich działań. 

 

Partnerzy