facebook
A- A A+
  • 3.jpg
  • asos1.jpg
  • asos2.jpg
  • biznes.png
  • krotoszyn.jpg
  • logo-kolor-01.jpg
  • technologie.png
  • turystyka.png
  • zespol_slider2.jpg

ASOS czyli Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 stawia sobie za cel  poprawę jakości i poziomu życia osób starszych poprzez ich aktywność społeczną. W jego ramach realizujemy projekt „Trening nowoczesnych technologii – mobilne rozwiązania dla seniorów”. Obejmować będzie on szkolenia i doradztwo.

Do udziału w projekcie i w szkoleniach zapraszamy osoby mieszkające w Wielkopolsce powyżej 60 roku życia. W trakcie szkoleń przedstawiać będziemy zagadnienia związane z obsługą nowoczesnych urządzeń mobilnych (tablety, smartfony, czytniki e-booków): jak dopasować sprzęt do swoich potrzeb, o czym pamiętać przy zakupie, jak dbać o swój sprzęt, a także co oznacza bezpieczeństwo w Sieci. Na seniorów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami czekają też doradcy, którzy w przystępny sposób odpowiedzą na ich pytania związane z nowoczesnymi mobilnymi technologiami. Doradztwo w ramach projektu, tak jak same szkolenia, jest bezpłatne. Jego celem jest uprzystępnienie nowoczesnych technologii uczestnikom i uczestniczkom projektu, rozwianie wątpliwości, które mogą się pojawić w trakcie wyboru odpowiedniego sprzętu. Zachęcamy zwłaszcza do korzystania z doradztwa w wersji on line, za pośrednictwem Internetu. Obiecujemy, że nie zostawimy żadnego pytania czy wątpliwości bez odpowiedzi! Szczegółowe informacje o terminach doradztwa znaleźć będzie można w Zakładce ASOS, w dziale aktualności na naszej stronie internetowej.

 

W ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności – koordynacja na rzecz zapewnienia trwałości funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej” (WCES) powstał aplikacje na strony internetowe zaprojektowane pod kątem potrzeb organizacji związanych z sektorem ekonomii społecznej. Prezentowane były one w trakcie szkoleń testujących, w trakcie których chętni mogli wypróbować działanie aplikacji. Dla osób i organizacji, które zdecydowały się na wdrożenie ich przewidziano w ramach projektu WCES profesjonalne doradztwo.

Skąd pomysł na doradztwo informatyczne? Organizacje pozarządowe często nie mają etatowych informatyków, namawiając je zatem na zmiany warto zadbać o wsparcie dla nich. Osoba, która wyjaśni, doradzi, dopasuje do oczekiwań i potrzeb organizacji rozwiązania informatyczne zapewnia taki komfort. Na etapie doradztwa informatycy zatrudnieni w fundacji Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii udzielali odpowiedzi na pytania przedstawicieli organizacji, instalowali aplikacje przeznaczone na strony internetowe i modernizowali (jeśli była taka potrzeba) strony organizacji. Nierzadko doradztwo zaczynało się już po szkoleniu - w trakcie wolnego czasu przeznaczonego na zadawanie pytań uczestnicy konsultowali się z informatykiem, a na etapie doradztwa konsultowali się z nim telefonicznie i przez Internet. Doradztwo pozwoliło rozwiać wiele wątpliwości związanych z wprowadzeniem unowocześnień na strony internetowe.

 

Partnerzy